JAMP - Joomla! Apache MySQL PHP

Switch to desktop

faq-icoTutaj znajdują się naczęściej pojawiające się pytania dotyczące JAMP-a. Zachęcamy do zapoznania się z listą FAQ. Jeśli na poniższej liście nie znajdują Państwo swojego problemu prosimy o kontakt lub opisanie problemu na forum. Osoby, które wykupiły odpowiedni plan subskrybcyjny mają również możliwość skontaktowania się bezpośrednio przy pomocy telefonu lub skype. Dla subskrybentów przewidziana jest także pomoc w zamkniętej części forum, co bardzo przyspiesza czas reakcji na przedstawione problemy.

Aktywacja wersji TRIAL

Aktywacja jest czynnością bardzo prostą. Po wykupieniu dowolnego pakietu subskrypcyjnego należy z działu "Pobierz" pobrać "Plik aktywujący wersję trial". Po zapisaniu go na dysku komputera, należy go rozpakować a następnie nadpisać (zastąpić) plik jamp.exe, który znajduje się  w katalogu z wersją TRIAL.

Czy przygotowaną w JAMP witrynę mogę przenieść na zdalny serwer?

JAMP imituje standardowy serwer - można zatem wykonać wszystkie czynności, które wykonalibyśmy na wykupionym serwerze zdalnym. Utworzoną w JAMP witrynę możemy wyeksportować na serwer zdalny korzystając z procedury "ręcznej" lub przy pomocy odpowiednich komponentów dla Joomla! (np: Akeeba Backup)

Czy w JAMP mogę zainstalować kilka Joomla!?

JAMP w żaden sposób nie ogranicza ilości instalowanych w nim CMS Joomla!. Można mieć zainstalowaną dowolną ilość wersji Joomla!. Jedynym ograniczeniem jest miejsce na dysku komputera.

JAMP się nie uruchamia

Jeśli w zasobniku systemowym (obok zegarka) widać ikonkę JAMP-a oznacza to, że JAMP jest poprawnie uruchomiony. Często niestety bywa tak, że jakiś program blokuje wykorzystywany przez JAMP-a port. Do poprawnego działania (uruchomienia Apache) w systemie Windows musi być wolny porty: 80. Najczęściej port ten jest blokowany przez Skype. Aby zmienić port w Skype i tym samym "uwolnić go dla JAMP-a należy:
  1. Uruchomić Skype
  2. Kliknąć "Narzędzia"
  3. Kliknąć "Opcje"
  4. Kliknąć "Zaawansowane ustawienia"
  5. Kliknąć "Połączenie"
  6. Odznaczyć pole "Użyj portów 80 i 443 jako alternatywnych połączeń przychodzących"

Copyright © 2012 JAMP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Template Design © GavickPro

Top Desktop version